pojď se bavit!
HOME PŘIDAT PŘÍSPĚVEK

Povídky

Úvodní stránka
Menu
Zvesela.cz

Astonovy narozeniny

autor: Roman
>> volně navazuje na povídku Strýček Aston <<

Zamyšleně kráčím po ulici, když tu odněkud přilétá kámen a rozbíjí nedalekou výlohu. Snažím se tvářit nenápadně, ale asi mi to moc nejde, protože ke mně přibíhá strýček Aston. Přátelsky zahlaholí: "Nazdárek!" a dává mi herdu do zad, až hlavou narážím do sloupu pouličního osvětlení.
"Á, heleme... Aston... to je ale překvápko..." nesouvisle blábolím a zamačkávám si bouli na čele.
Strýček se zatváří vážně a povídá: "Milý synovče, jak možná víš, zítra mám narozeniny. Při té příležitosti pořádám malou oslavu. Očekávám tě tedy u sebe zítra ve čtyři odpoledne. A vezmi s sebou prastrýce Gomora, ať ti není cestou smutno.

Druhý den úderem čtvrté hodiny stojím i s Gomorem před Astonovou rezidencí. Mačkám tlačítko zvonku. Nic. Znovu mačkám tlačítko. Stále nic. Zaklepu na dveře. Žádná odezva. Nepříčetně buším a kopu do dveří. V domě je hrobové ticho. Ustupuji několik kroků a rozbíhám se. Těsně přede mnou se dveře otevřou a já prolétávám do vstupní chodby. Opodál se v záchvatech smíchu svíjí strýček Aston. Když se dosyta vychechtá, sklání se ke mně a podává mi ruku. Vděčně ji uchopím. Tělem mi projede elektrický šok a strýček se znovu rozesměje.
Útrpně se zašklebím a důstojným hlasem pronáším: "Ty do mě kamenem, já do tebe chlebem."
"Je čerstvý?" zajímá se Aston.
Ignoruji strýčkův dotaz a říkám: "Astone, přinesl jsem ti dárek."
Zároveň podávám strýčkovi plochý balíček. Aston mi ho vyškubává z ruky, zručně ho rozbalí a radostně zavýskne: "Á, pravěk, to je moje!"
Netušil jsem, že mu výpravná kniha Doba kamenná udělá takovou radost.
Z ničeho nic si vzpomenu: "Kde zůstal prastrýc Gomor?"
Bleskově s Astonem prohledáváme dům. Konečně Gomora nacházíme. Je schovaný ve skříni. Když ho vytahujeme ven, pronese: "To byl ode mne ale povedený žertík!" a stupidně se uchechtne.
"Nevšímej si ho, Astone, je už starý," omlouvám prastrýce.

Sedíme s Gomorem u stolu a čekáme. Po chvíli přichází strýček a přináší nám kousky dortu. Docela mi vyhládlo, a tak se do jednoho zahryzávám. Zatímco Aston slzí smíchy, znechuceně vyplivuji kusy polystyrénu.
Podezíravě se ptám strýčka: "Astone, proč je na tvých narozeninách tak málo hostů?"
"Protože je mám až za týden!" odpovídá strýček a bouřlivě se rozchechtá.
Zvenku se ozve tupá rána. Vykukuji z okna a udiveně říkám: "Teda, strýčku Astone, ty máš na zahrádce ale pěknou skalku!"
zpět na seznam
zpět na kategorie
ohodnoť povídku:
1 2 3 4 5

Doporučujeme: Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela